Kadra Juniorów na zgrupowaniu w Chorwacji

Napisał:  niedziela, 02 marzec 2014 18:36
Kadra Juniorów na zgrupowaniu w Chorwacji JuniorTriathlonPL
Zawodnicy kadry narodowej juniorów biorą przykład ze swoich starszych kolegów i również szlifują formę do nadchodzącego sezonu na zagranicznym zgrupowaniu.
Kadrowicze w składzie : 
- trener Marek Sanecki, Hydzik Piotr, Kwiatkowka Kaja, Oliwa Michał, Pacan Jan, Rogacz Katrzyna, Sikora Aleksandra, Strachota Marek, Tyczyński Jacek, Załucka Paulina, Magdalena Giet 
trenują w Chorwackiej miejscowości Makarska położonej nad samym morzem Adriatyckim.
Ciepły klimat i malowniczo położone szosy sprzyjają treningom kolarskim, które są głównym celem zgrupowania. Przejechanie dużej ilości kilometrów na pewno zaprocentuje w sezonie. O samym obozie kilka zdań opowiedział nam utalentowany zawodnik młodego pokolenia - Michał Oliwa z BP AS Szczecin. Michał dopiero zaczyna swoją przygodę z triathlonem, jednak może się już pochwalić licznymi osiągnięciami i z pewnością  będziemy go oglądać w czołówce wyścigów nie tylko kategorii juniorskich, ale i starszych. 
 
Oto co miał nam do powiedzenia: 
 
Dziewięciu zawodników Kadry Narodowej Juniorów wraz ze mną znajduję się na obozie przygotowawczym do sezonu 2014 w Chorwacji. Wszyscy zawodnicy trenują pod okiem trenera Marka Saneckiego. Obóz w Makarskiej zaczęliśmy 15 lutego i potrwa on do 9 marca, więc znajdujemy się już na półmetku. 
Moim głównym celem w Makarskiej jest zrobienie jak największej bazy rowerowej i biegowej ponieważ jestem byłem pływakiem i mój układ mięśniowy w poprzednich sezonach nie był przygotowany to takiego wysiłku. Dlatego na obozie staram się lekko na bok odrzucić treningi pływackie choć nie jest to łatwe, ponieważ jestem wykorzystywany przez kolegów do celów prowadzenia „na torze”. : ) 
 
 b_500_450_16777215_00___images_zdjecia_micha.jpg                                                                                                                        fot. Junior triathlon PL
 
Trener Marek Sanecki stara się nam indywidualnie jak najlepiej dobierać obciążenia treningowe aby nikt z Kadry Narodowej Juniorów w okresie przygotowawczym nie doznał poważniejszej kontuzji. Jeśli chodzi o jednostki treningowe to na basenie staramy się na każdym treningu pływać około 4,5km. Choć zadania są czasem strasznie monotonne jeśli chodzi o mnie to trener koordynator i tak mnie często zaskakuję niektórymi zadaniami w wodzie (np. 400m z wychodzeniem wody i biegiem na kolejny tor). Na rowerze jeśli chodzi o kilometraż jeździmy bardzo różnie zależy to od celu treningu czy jest to „spacerek rowerowy czy może zakres”. Średnio jednak przejeżdżamy około 40-50km. Nasze treningi biegowe są prowadzone najczęściej na pętli (1.6km) aby łatwiej było korygowanie czasów wszystkich zawodników
 
 
To co dzieje się w kadrze śledzić można na bieżąco na oficjalnym profilu KNJ https://www.facebook.com/JuniorTriathlonPL oraz na http://www.juniortriathlon.pl/. 
 
Trzymamy kciuki za rozwój naszych młodych zawodników i życzymy samych sukcesów w sezonie 2014! :)
Jakub Piechocki

 

Członek klubu Ironman C/S Polska oraz student budownictwa ze Szczecina.

Związany z triathlonem od 2007 roku. 

Szukaj

Śledź nas

  • Facebook: xTRIpl
  • FeedBurner: http://xtri.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&format=feed&type=rss
  • Google+: 115445177597970240065
  • Twitter: xTRI_pl
  • YouTube: portalXTRIpl

Reklama

TriCarbon

Zapisz się do Newslettera

Podaj nam swój adres email a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach i konkursach.
*Twój adres email nie będzie udostępniany osobom trzecim.