Akcja charytatywna: Wielki Wyścig dla Bartka

Napisała:  piątek, 13 wrzesień 2013 09:07

Najpierw był Wielki Wyścig. Spontaniczna akcja, w której dwójka pozytywnie zakręconych biegowych blogerów: Bo (http://run-bo.blogspot.com) i Krasus (http://www.biecdalej.pl) postanowiła spróbować swych sił w triathlonie, zadebiutować na dystansie 1/2 IM w Lotto Poznań Triathlon, a wokół swojej rywalizacji zrobić trochę hałasu i wciągnąć w nią znajomych oraz czytelników blogów. Ostateczny wynik „wyścigu” nie miał znaczenia, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa razem z kibicami. Były więc rywalizacje na Endomondo, były konkursy z nagrodami i wojna psychologiczna toczona na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na blogach. Działo się, oj działo.

Wielki Wyścig pozostawił po sobie mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji, które Bo i Krasus postanowili przekuć w realną pomoc dla kogoś potrzebującego i tak narodził się Wielki Wyścig dla Bartka, do organizacji którego dołączyła jeszcze jedna osoba – Wybiegany (http://wybiegany.blogspot.com). Bartek, bratanek i chrześniak Kuby – biegacza i autora bloga Formatownia.pl, ma cztery lata, walczy z paskudztwem zwanym guzem pnia mózgu i bardzo potrzebuje wsparcia (http://formatownia.pl/2013/08/08/bartek-potrzebuje-twojej-pomocy/).

Wielki Wyścig dla Bartka to charytatywna akcja, która ma na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca, a przy tym dobrą zabawę, z nutką rywalizacji w tle oraz emocjami związanymi z losowaniem nagród wśród uczestników. Bowiem wśród osób, które wezmą udział w WWdB rozlosowane zostaną nagrody, które są zarówno są atrakcyjne i nietuzinkowe oraz oczywiście śmieszne, jak na Wielki Wyścig i jego zakręconych organizatorów przystało. Trudno bowiem o konkurs, w którym nagrodą jest bidon na makaron lub fioletowy kucyk-trąbka na triathlonowy rower, nieprawdaż? A to tylko dwie z wielu nagród, które można wylosować. Dla fanów dobrej książki jest audiobook Łukasza Grassa z jego osobistą dedykacją, dla kolarzy wizyta w rowerowym spa, a dla tych, co nie boją się kuchni… wyjątkowa patelnia. xTRI.pl funduje także spersonalizowaną koszulkę techniczną xTRI.pl.

Pimpus klakson

Aby wziąć udział w Wielkim Wyścigu i pomóc Bartkowi nabijając biegowo kilometry, należy przyłączyć się do rywalizacji na Endomondo (http://www.endomondo.com/challenges/12064351), a przede wszystkim na konto Fundacji (dane poniżej) wpłacić „wpisowe” w wysokości minimum 19,99 zł. W ten sposób wykupuje się również jeden los, który uprawnia do wzięcia udziału w losowaniu nagród. Oczywiście można wpłacić więcej, za każde wpłacone na konto Fundacji 19,99 zł wykupuje się kolejny los. Im więcej losów, tym większa szansa na sukces w losowaniu.

Losy kupujemy wpłacając pieniądze na konto Fundacji:

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu

ul. Engestroma 22/6, 60-571 Poznań

numer konta: 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598

z dopiskiem: Bartosz Pudliszewski

 

I potem wystarczy już tylko biegać, rejestrując wybiegane kilometry w serwisie Endomondo. Za każde wybiegane 19,9 km otrzymuje się następny los w finałowym losowaniu nagród (warunkiem koniecznym jest jednak wykupienie choćby jednego losu „wpisowego”). Wybiegasz 200 km to łącznie z „wpisowym” masz 11 losów. Czyli 11 szans na wylosowanie jednej z pięciu fantastycznych nagród!

Ponieważ organizatorzy akcji nie mają wglądu do konta Fundacji, uprzejmie proszą o przesyłanie potwierdzeń wpłaty na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Zapewniona jest pełna dyskrecja danych osobowych oraz wysokości kwot wpłaconych na konto Fundacji. Osoby, które nie wpłacą „wpisowego” do 30 września 2013 r. będą z rywalizacji usunięte przez organizatorów.

Rywalizacja na Endomondo trwa do 30 września 2013 r., losowanie nagród odbędzie się na początku października, a o szczegółach akcji można przeczytać na blogach jej organizatorów.

http://run-bo.blogspot.com/2013/08/wielki-wyscig-dla-bartka.html

http://www.biecdalej.pl/2013/08/ten-w-ktorym-wielkowyscigowujemy-sie.html

http://wybiegany.blogspot.com/2013/08/wielki-wyscig-dla-bartka.html

 

A więc do dzieła! Biegamy i pomagamy! Wielki Wyścig dla Bartka trwa!

 

Bożena Jaskowska/boshka

Blogerka, która o sobie pisze, że jest sportowym amatorskim zapaleńcem i człowiekiem czynu. Postanowiła zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest triathlon. 

Organizatorka akcji charytatywnej Wielki Wyścig dla Bartka.

Strona: run-bo.blogspot.com/

Artykuły powiązane:

 1. Książka Ironman dla każdego.
 • Szukaj

  Śledź nas

  • Facebook: xTRIpl
  • FeedBurner: http://xtri.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&format=feed&type=rss
  • Google+: 115445177597970240065
  • Twitter: xTRI_pl
  • YouTube: portalXTRIpl

  Reklama

  TriCarbon

  Zapisz się do Newslettera

  Podaj nam swój adres email a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach i konkursach.
  *Twój adres email nie będzie udostępniany osobom trzecim.