Kołobrzeg Triathlon 2014 [relacja, zdjęcia, wyniki]

Napisał:  sobota, 21 czerwiec 2014 13:46
Kołobrzeg Triathlon 2014 [relacja, zdjęcia, wyniki] TriAktywni.pl / Piotr Lesiecki

Za nami kolejne, drugie zawody zaliczane do cyklu Enea Tri Tour. Tym razem zawodnicy zdobywali punkty w nadmorskiej miejscowości - Kołobrzeg.

Zapisując się i opłacając swój start triathloniści świadomi byli pływania w morzu, które już samo w sobie nie należy do łatwych. Dodatkowo w piątek warunki pogodowe zdecydowanie nie sprzyjały, a fala na morzu była dość wysoka. Z tego powodu do ostatnich minut przed odprawą nie było wiadomo czy pływanie odbędzie się w morzu czy w zatoczce, która znajduje się obok. Finalnie podjęto jednak decyzję o pozostawieniu trasy pływackiej w morzu.

Start Triathlon Kołobrzeg

Jako pierwsi wystartowali zawodnicy startujący na dystansie 1/8 ironmana. Jako pierwszy na mecie zameldował się Jacek Krawczyk (UAM Szpot Triathlon) przed Jakubem Decem (Triathlon Series Team) oraz Jakubem Kaczmarkiem (Compressport Triathlon-Team).

Wśród Pań rywalizację wygrała Agata Pecyna (MLUKS Triathlon Koło), która przybiegła na metę prawie pięć minut przed Anna Heneczkowską (UAM Szpot Triathlon Poznań) oraz Zrórzewską Anną (Gdańsk). Łącznie dystans ten ukończyło 119-stu zawodników i zawodniczek.

Dużo więcej emocji dostarczył nam dystans 1/4 ironmana. Tutaj swoją rywalizację zwyciężył Filip Przymusiński (UAM Szpot Triathlon). Jednak to Kacper Stępniak (Rumia) wbiegł na metę jako pierwszy. Jak się później okazało Kacper otrzymał karę za drafting, która została mu doliczona do wyniku i w efekcie uplasował się poza podium. Po przyznaniu kar na drugim miejscu znalazł się Łukasz Klaszczyński (PTT Delta) przed Jakub Woźniak (AZS AGH Kraków).

Wśród Pań triumfowała Ewa Komander (Kędzieżyn Koźle) przed wracającą w tym sezonie Agnieszką Cieślak (KS AZS AWF Katowice). Na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Kotfica (Compressport Triathlon Team).

Pełne wyniki:

Po raz kolejny rywalizacja została wypaczona przez sędziów. Zawody odbywały się w formule non-drafting co oznacza, że każdy z zawodników powinien zachować odpowiedni odstęp a w razie złamania przepisów sędzia wręcza takiemu zawodnikowi karę lub upomnienie.

Niestety na skutek licznych protestów po starcie, sędziowie ukarali dużą grupę zawodników (zarówno na dystansie 1/8 jak i 1/4). Tłumaczenia i prostesty były składane na gorąco przed samą dekoracją, odniosłem wrażenie, że sędziowie bardziej wierzyli zawodnikom na słowo niż polegali na własnej pracy.

Można mieć duże wątpliwości co do słuszności przyznanych kar dla wskazanych zawodników, a w efekcie do końcowych wyników. Zapraszamy Was do dyskusji na ten temat na forum.

Możecie również odnajdywać się i oznaczać na zdjęciach zrobionych przez naszą redakcję.

Piotr Lesiecki

Członek klubu Ironman C/S Polska, fascynat triathlonu, związany z tą dyscypliną od najmłodszych lat. Na bieżąco śledzi wszystkie informacje związane z triathlonem i wszystkimi tematami pobocznymi. Jeden z dwóch założycieli xTRI.pl.

Szukaj

Śledź nas

  • Facebook: xTRIpl
  • FeedBurner: http://xtri.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&format=feed&type=rss
  • Google+: 115445177597970240065
  • Twitter: xTRI_pl
  • YouTube: portalXTRIpl

Reklama

TriCarbon

Zapisz się do Newslettera

Podaj nam swój adres email a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach i konkursach.
*Twój adres email nie będzie udostępniany osobom trzecim.