Adam Głogowski podpisuje kontrakt z TriSferą Pruszków.

Napisał:  środa, 11 grudzień 2013 13:52

Ma zaledwie 20 lat, za sobą wiele wygranych zawodów, medale mistrzostw Polski oraz występy w pucharach europy. Mowa tutaj o Adamie Głogowski. O tym co u niego słychać mogliście przeczytać w niedawno publikowanym Wywiadzie z Adamem Głogowskim przeprowadzonym przez Pawła Bondaruka.

Adam ostatni sezon spędził w klubie AZS AWF Katowice, jednakże zimą tego roku podpisał profesjonalny kontrakt z TRISFERĄ PRUSZKÓW, którą będzie reprezentował przez przynajmniej najbliższy sezon. Zapraszam serdecznie do przeczytania mojego krótkiego wywiadu z jednym z najbardziej utalentowanych triathlonistów młodego pokolenia w kraju.

 

Tomasz Mrowiec: Adam, kilka dni temu podpisałeś profesjonalny, dwuletni kontrakt z klubem TRISFERA PRUSZKÓW. Spodziewałeś się takiej propozycji?

Adam Głogowski: – Otrzymałem już w trakcie tego sezonu kilka propozycji z innych klubów, jednakże nie chciałem pochopnie podejmować decyzji i wybrać najbardziej perspektywiczną opcję . Poza tym już wcześniej rozmawiałem z prezesem klubu Trisfera Pruszków , więc w głębi duszy spodziewałem się, iż wszystko przebiegnie po mojej myśli.

 

TM: W tak młodym wieku, niewielu triathlonistów nawet za granicą naszego kraju może pochwalić się dobrym kontraktem z klubem. Wielu zawodnikom na Twoim miejscu przysłowiowa „sodówka” mogłaby uderzyć do głowy. Wiem z kilku źródeł, że Ty jednak twardo stąpasz po ziemi. Jak Ci się to udaje?

AG: Mogę powiedzieć, że jak na mój wiek, to przez ostatni rok wydarzyło się w moim życiu jak i karierze sportowej bardzo wiele. Ja jednak nie jestem minimalistą i staram stawiać sobie coraz to wyższe cele. Wiem, iż na arenie europejskiej jest dużo lepszych zawodników ode mnie, natomiast staram się skupiać nad swoją pracą na treningach tak by nie tylko im dorównać ale być lepszym.

 

TM: Wspomniałeś o zawodnikach spoza naszego kraju, tak więc czy masz jakieś cele na przyszły sezon związane z startami za granicą ?

AG: Na pewno priorytetem będzie kilka startów w pucharach europy na koniec sezonu na dystansie olimpijskim, ale również chciałbym wystartować i wygrać zawody w swojej kat. wiekowej na ½ IM WTC. Zastanawiam się nad kilkoma opcjami, natomiast nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji.

 

TM: A jakieś plany związane z kadrą Polski ?

AG: Tak jak mówiłem Pawłowi w poprzednim wywiadzie – na przyszły sezon podjąłem już swoje decyzje i póki PZTRI nie zmieni podejścia do zawodników, tak ja udziału w tym udawanym profesionaliźmie brać nie będę.

Niemniej jednak w planie startów mam udział w MP na dystansie olimpijskim, gdzie celem jest tylko i wyłącznie zwycięstwo. Stąd jeżeli uznam, iż jestem gotowy i chciałbym startować w Pucharach Europy to mam nadzieję, że związek nie będzie do nich zgłaszał tylko kadrowiczów, ale faktycznie najlepszych zawodników.

 

TM: Na koniec porozmawiajmy o roli pieniędzy w sporcie. Masz poczucie, iż zmiana klubu na lepszy ułatwi Tobie dalszy rozwój i przede wszystkim większą stabilność finansową ?

AG: Chyba nikogo nie zaskoczę mówiąc, iż triathlon w warunkach polskich nie jest dochodowym sportem i zawsze trzeba do niego dokładać. Natomiast nie będę ukrywał, iż jestem zadowolony z warunków, jakie zaoferował mi klub TRISFERA PRUSZKÓW. Gdy jest się dzieckiem, do kwestii pieniędzy nie przywiązuje się aż tak dużej wagi, ponieważ zawsze jest rodzina, która stara się pomóc. Zupełnie inaczej zaczyna się postrzegać rolę pieniędzy w momencie, gdy wchodzi się w dorosłość i zawodnik musi się usamodzielnić. Traktuję na dzień dzisiejszy triathlon jako moją przyszłość, w której chciałbym się spełniać, lecz do tego potrzebne są środki finansowe, których jako młody chłopak nie jestem wstanie sobie sam zapewnić. Stąd wsparcie klubu jak i potencjalnych sponsorów pozwoli mi w spokoju skupić się na treningach co mam nadzieję przełoży się na wyniki w przyszłym sezonie. 

 

TM: Adam, dzięki za wywiad i życzymy udanej współpracy z nowym klubem Trisfera Pruszków oraz samych zwycięstw w przyszłym sezonie.

AG: Dziękuję bardzo. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić wszystkich na moją stronę internetową www.adamglogowski.pl gdzie mam zamiar zamieszczać postępy w treningu jak i moje przygotowania do przyszłego sezonu. 

Tomasz Mrowiec

Triathlonista ze Śląska, trenuje od 2011 roku. Na co dzień zajmuje się dietetyką. W sezonie 2014 planuje zostać zawodnikiem, który pokonał samego Chrisa McCormacka. Prezes Fundacji Aktywni

Strona: www.Dieta-Sport.pl

Szukaj

Śledź nas

  • Facebook: xTRIpl
  • FeedBurner: http://xtri.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&format=feed&type=rss
  • Google+: 115445177597970240065
  • Twitter: xTRI_pl
  • YouTube: portalXTRIpl

Reklama

TriCarbon

Zapisz się do Newslettera

Podaj nam swój adres email a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach i konkursach.
*Twój adres email nie będzie udostępniany osobom trzecim.