xTEST: Błotniki Crud RacePac

Napisał:  środa, 14 sierpień 2013 08:44

Komplet błotników Crud RacePac trafił do naszej redakcji w czerwcu i początkowo myśleliśmy, że z ich testem będziemy musieli się wstrzymać do jesieni. Okazało się jednak, że nadzieje jakie pokładaliśmy w globalnym ociepleniu nie przełożyły się na ilość dni bezdeszczowych. W takim razie nie pozostało nam nic innego, jak założenie błotników na rower i ich przetestowanie.

DSC 4281

Jazda na rowerze podzcas deszczu, czy na mokrej nawierzchni nie musi być koszmarem. Oprócz odpowiedniego ubrania nasz komfort może ulec znacznemu powiększeniu poprzez wykorzystanie błotników.

Błotniki firmy Crud są zaprzeczeniem tradycyjnych, ciężkich błotników montowanych na rowerach na stałe. Są lekkie, uniwersalne, wyglądają fantastycznie, ich montaż jest błyskawiczny i co najważniejsze – doskonale chronią rowerzystę przed wodą i błotem wydobywającym się spod kół.

Przedni błotnik montowany jest na dolnej rurze za pomocą dwóch gumowych o-ringów. Błotnik ten w przedniej części wykonany jest z gumy, dzięki czemu istnieje możliwość własnoręcznego jej docięcia celem idealnego spasowania z widelcem.

Tylny błotnik montowany jest na sztycy. Przy jego montażu konieczne będzie użycie klucza imbusowego (rozmiar 5). W zestawie znajdują się trzy gumowe podkładki dobierane do rozmiaru sztycy.

DSC 4278

Producent twierdzi, że montaż owego zestawu zajmie użytkownikowi nie więcej niż minutę, jednakże w naszym przypadku zajęło to blisko 5 minut (ze względu na konieczność docięcia przedniego błotnika).

Przedni błotnik znacznie ogranicza ilość wody i błota wyrucanych spod przedniego koła chroniąc twarz i oczy. Należy jednak zwrócić uwagę podczas montażu na swobodę poruszania kierownicą (stąd w naszym przypadku konieczność przycięcia przedniego błotnika). Tylny błotnik niemalże całkowicie rozwiązał problem zabłoconych pleców. Dodatkową zaletą błotników jest ochrona roweru i jego komponentów. Woda dostająca się do sterów od spodu z czasem doprowadzi do konieczności ich wymiany, a użycie przedniego błotnika znacznie zmniejszy ilość wody oddziałującej na stery od spodu.

Błotniki Crud RacePac będą mi towarzyszyły podczas każdego treningu, jaki będę musiał zrealizować w deszczowe lub mokre dni, niezależnie od pory roku. Błotniki lub trenażer - wybór należy do ciebie!

Zestaw błotników Crud RacePac dostępny jest do nabycie w sklepie tricarbon.pl

Emil Wydarty

Triathlonista i oficer marynarki handlowej.

Szukaj

Śledź nas

  • Facebook: xTRIpl
  • FeedBurner: http://xtri.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&format=feed&type=rss
  • Google+: 115445177597970240065
  • Twitter: xTRI_pl
  • YouTube: portalXTRIpl

Reklama

TriCarbon

Zapisz się do Newslettera

Podaj nam swój adres email a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach i konkursach.
*Twój adres email nie będzie udostępniany osobom trzecim.